Jak Zapłacić Podatek Akcyzowy Za Samochód Online?

Jak zapłacić online akcyzę za samochód? Złóż odpowiedni wniosek na stronie: https://www.puesc.gov.pl/. Znajdziesz tam Platformę Usług Elektronicznych Skarbowo-Celnych. Po wywiązaniu się z tego zadania, otrzymasz potwierdzenie zapłaty akcyzy.

 1. Aby akcyzę zapłacić on-line, trzeba się zarejestrować w PUESC.
 2. Po założeniu konta i jego weryfikacji (na adres mailowy otrzymamy kod weryfikacyjny, który trzeba wpisać po pierwszym logowaniu do PUESC) należy wybrać formularz akcyzy AKC-US (1).
 3. Równie proste jest obliczenie samego podatku akcyzowego.

Kiedy jest zapłata podatku akcyzowego?

Przepisy określają termin – na zapłatę podatku akcyzowego jest 30 dni od momentu sprowadzenia pojazdu z zagranicy. Odpowiednią kwotę wpłaca się na konto urzędu skarbowego. Wcześniej trzeba jednak jeszcze złożyć deklarację uproszczoną nabycia wewnątrzwspólnotowego AKC-U/S. Druk ten obowiązuje od października 2017 roku.

Co to jest akcyza podatku akcyzowego?

Z przepisów ustawy o podatku akcyzowym wynika, że akcyza obejmuje: import samochodów osobowych, które nigdy wcześniej nie były zarejestrowane na terenie Polski – sprowadzenie pojazdu spoza UE, nabycie wewnątrzwspólnotowe samochodu, który nigdy nie był zarejestrowany w Polsce – sprowadzenie z jednego z krajów UE,

Kiedy zapłacać akcyzę od sprowadzonego samochodu?

Akcyza od sprowadzonego samochodu – termin zapłaty Przepisy określają termin – na zapłatę podatku akcyzowego jest 30 dni od momentu sprowadzenia pojazdu z zagranicy. Odpowiednią kwotę wpłaca się na konto urzędu skarbowego.

Jak dokonać formalności podatku akcyzowego?

Wymagane jest m.in. złożenie odpowiedniej deklaracji podatkowej i zapłacenie podatku akcyzowego. Jego wysokość o wartości pojazdu, a także od jego pojemności. Jest na to określony termin. Formalności można dokonać przez internet.

Jak zapłacić podatek akcyzowy od samochodu?

Akcyza na samochody – jak opłacić? Aby opłacić podatek akcyzowy, musisz przelać wyliczoną kwotę na rachunek bankowy urzędu skarbowego – właściwe jest konto urzędu skarbowego w Nowym Targu. Masz na to 30 dni, licząc od dnia powstania obowiązku podatkowego.

See also:  Jak Obliczyć Odsetki Od Pożyczki Udziałowca?

Jak zapłacić akcyzę za samochód puesc?

To właśnie w PUESC możesz zapłacić akcyzę

 1. Wybrać w systemie naszego banku opcję przelewu podatkowego.
 2. Jako formularz oznaczyć AKC-US.
 3. Wybrać nr konta 84 1010 1270 0008 2422 2400 0000, należący do Urzędu Skarbowego w Nowym Targu, ul.

Jak zapłacić akcyzę za samochód z USA?

Aby zapłacić akcyzę przez internet, należy złożyć odpowiedni wniosek przy użyciu Platformy Usług Elektronicznych Skarbowo-Celnych: https://www.puesc.gov.pl/. Co istotne, po wysłaniu wniosku należy pobrać zaświadczenie o opłaceniu podatku akcyzowego.

Co zrobić żeby nie płacić akcyzy za samochód?

Zwalnia się od akcyzy samochód osobowy przywożony przez osobę fizyczną, która nabyła w drodze dziedziczenia prawo własności lub prawo użytkowania tego samochodu osobowego na terytorium państwa członkowskiego, pod warunkiem że osoba ta przedstawi właściwemu naczelnikowi urzędu skarbowego dokument stwierdzający prawo

Gdzie w Szczecinie opłacić akcyzę za samochód?

Obsługa podatników w zakresie akcyzy, w tym przyjmowanie deklaracji z tytułu nabycia wewnątrzwspólnotowego samochodów osobowych oraz obsługa kasowa odbywa się w następujących lokalizacjach:

 • Drzymały 5, 70-217 Szczecin,
 • Towarowa 15, 73-110 Stargard,
 • Dworcowa 1, 72-602 Świnoujście.
 • Gdzie zapłacić akcyzę za samochód w Bydgoszczy?

  Trzeci Urząd Skarbowy w Bydgoszczy.

  Gdzie zapłacić akcyzę za sprowadzony samochód?

  Przez wiele lat akcyzę za zakupiony z zagranicy pojazd musieliśmy płacić w urzędzie celnym. Obecnie możemy zapłacić za samochód w urzędzie skarbowym.

  Gdzie zapłacić akcyzę za samochód Lublin?

  Lubelski Urząd Skarbowy w Lublinie.

  Gdzie zapłacić akcyzę za samochód 2022?

  Akcyzę można opłacić przez Internet, wypełniając deklarację (AKC-U/S) online, na przykład na stronie https://puesc.gov.pl/. Na zapłatę akcyzy nowy właściciel auta ma 30 dni. Deklarację AKC-U/S złożyć trzeba natomiast maksymalnie w ciągu 14 dni od daty sprowadzenia pojazdu do Polski.

  Jak obliczyc akcyzę z USA?

  Należy pamiętać iż w Polsce do wartości pojazdu wraz z transportem, cłem oraz Vat’em doliczony zostanie podatek akcyzowy. Akcyza ma auto z USA, to odpowiednio 3.1 % pojemność do 2 litrów oraz 18,6 pojemność powyżej 2 litry.

  See also:  Jak Wyliczyć Zaliczkę Na Podatek Dochodowy Pracownika 2022?

  Kto płaci akcyzę za samochód sprowadzony?

  Opłata akcyzy za samochód obciąża podmiot (osobę fizyczną, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej), która dokonuje nabycia pojazdu. Oznacza to, że akcyza za sprowadzony samochód powinna zostać uiszczona przez komis.

  Kiedy nie trzeba płacić akcyzy za samochód?

  Art. 10 ustawy nowelizującej wprowadza zwolnienie od opłaty skarbowej dokumentu potwierdzającego brak obowiązku zapłaty akcyzy na terytorium kraju od samochodu osobowego albo samochodu ciężarowego lub specjalnego o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t, wydawanego na podstawie art. 109 ust.

  Czy można zarejestrowac auto bez opłacenia akcyzy?

  Rejestracja samochodu z zagranicy nie jest możliwa bez opłacenia akcyzy. Urzędnik w wydziale komunikacji nie przyjmie wniosku kierowcy. W przypadku podatku celnego kluczowe są jeszcze dwa pojęcia: termin i osoba wpłacająca. Akcyzę może zapłacić tylko ta osoba, która zrealizowała zakup samochodu z zagranicy – importer.

  Co zrobić gdy komis nie zapłaci akcyzy?

  Obowiązek rozliczenia akcyzy po stronie użytkownika

  IV, Gdańsk 2020, art. 100). Z powyższego wynika, że jeśli podmiot zobowiązany do zapłaty akcyzy nie uiścił jej, to organy mogą zwrócić się np. do dalszego nabywcy towaru o zapłatę akcyzy.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.