Jeśli wypełniasz druk PCC-3 przez internet, system automatycznie obliczy kwotę podatku i wstawi ją w polu 47. Z kolei, gdy ręcznie wypełniasz druk PCC-3, to musisz samodzielnie obliczyć kwotę podatku (2% od kwoty zakupu samochodu), a następnie wpisać ją w polu 47 deklaracji.
Jak zaplacic podatek PCC-3 online?
Pobierz formularz PCC-3 i wydrukuj go lub weź go w dowolnym urzędzie skarbowym. Formularze podatkowe są dostępne na Portalu Podatkowym (podatki.gov.pl) w usłudze Formularze do druku. Wypełnij formularz. Złóż go w urzędzie skarbowym albo wyślij go tam.
Jak wypełnić PCC-3 przez internet?
Deklarację PCC-3 przez internet podpisanej danymi weryfikującymi złożyć mogą wyłącznie osoby fizyczne.
Żeby wysłać PCC-3 przez internet bez uzycia podpisu kwalifikowanego, musisz podać w deklaracji:
- identyfikator podatkowy NIP albo identyfikator podatkowy numer PESEL,
- imię (pierwsze),
- nazwisko,
- data urodzenia,
Jak wypełnić PCC-3 od pożyczki?
Pole nr 1: należy tu wpisać swój NIP lub PESEL. Pole nr 4: jako datę dokonania czynności należy wpisać datę umowy pożyczki. Pole nr 5: wpisujemy nazwę naszego urzędu skarbowego (właściwego dla naszego miejsca zamieszkania), w którym zamierzamy złożyć deklarację. Pole nr 6: zaznaczamy „złożenie deklaracji”.
Ile wynosi podatek PCC-3?
Podatek od kupna samochodu (PCC-3) wynosi 2% od wartości auta. Należy go odprowadzić, jeśli wartość pojazdu przekracza 1000 zł (czyli w praktyce niemal przy każdym kupnie używanego samochodu lub innego pojazdu).
Gdzie wplacic podatek PCC 3?
Podatek PCC po zakupie samochodu wpłaca się na konto urzędu skarbowego, w którym dokonuje się zgłoszenia transakcji.
Jak zapłacić podatek PCC 3 przelewem?
Wystarczy, że zalogujemy się do naszej bankowości internetowej. Następnie w zakładce przelewy wybieramy opcję: podatkowy. Wówczas musimy podać informację, że chcemy zapłacić daną daninę poprzez wpisanie skrótu PCC 3 oraz wybrać właściwy urząd skarbowy. Bank sam podpowie numer konta.
Kto składa PCC-3 od pożyczki?
W takim przypadku, każdy z nabywców, każda ze stron umowy zamiany oraz każdy ze wspólników spółki cywilnej jest podatnikiem solidarnie zobowiązanym do zapłaty podatku. Na każdym z nich ciąży więc obowiązek złożenia deklaracji, przy czym jeden z nich składa deklarację PCC-3, a pozostali załączniki PCC-3/A.
Jak wypełnić PCC-3 wpis do hipoteki?
Co muszę przygotować do złożenia deklaracji podatkowej?
- dowód osobisty,
- wysokość hipoteki. W umowie kredytowej znajdziesz w dziale zabezpieczenia kredytu informację o wysokości hipoteki.
- wysokość przychodu za poprzedni rok podatkowy.
- numer księgi wieczystej, do której złożony został wniosek o wpis hipoteki.
Jak wypełnić PCC-3 od umowy spółki cywilnej?
W PCC-3 trzeba wpisać dane pierwszej ze wspólniczek, w tym w polu nr 1 jej NIP. Obliczeniu należnego podatku od umowy spółki służy część E deklaracji. Z kolei w części G wpisać trzeba adres siedziby spółki, a w H liczbę załączników PCC-3/A (tu: 1).
Co to jest podatek PCC-3?
Podatek od czynności cywilnoprawnych dotyczy wielu transakcji zawieranych w codziennym życiu. Czasami nawet nie wiedząc o obowiązku rozliczenia się z umowy zapominamy o zgłoszeniu lub dokonujemy go za późno, przez co płacić musimy zbyt wysoką kwotę do urzędów.