Jak Zapłacić Podatek Dochodowy Przez Internet?

Zapłatę podatku online, możesz zlecić także bezpośrednio z Programu e-pity w wersji desktop, dzięki usłudze płatności online Blue Media, którą możesz znać np. z zakupów w sklepach internetowych. Usługa płatności podatku online może być zrealizowana z konta bankowego przez internet, blik lub z karty kredytowej.
Wystarczy, że zalogujesz się do Twoich płatności, wybierzesz konto, z którego chcesz zrobić przelew i podatek, który chcesz opłacić. Musisz jeszcze wpisać numer Indywidualnego Rachunku Podatkowego lub Mikrorachunku Urzędu Skarbowego, podać swój identyfikator i kwotę. Przelew potwierdzisz PIN-em od IKO.

Jak zapłacić podatek przez internet?

Niedopłatę podatku PIT w szybki sposób można zapłacić również przez e-Urząd Skarbowy. W tym celu logując się do serwisu należy wejść na podstronę Twój e-PIT oraz wybrać interesującą nas deklarację podatkową, za którą chcemy zapłacić podatek.

Jak wpłacić podatek na Mikrorachunek?

Jeśli wpłacasz podatek przelewem wybierasz opcję „przelew podatkowy” oraz wskazujesz:

 1. numer indywidualnego rachunku podatkowego identyfikującego podatnika (indywidualny rachunek podatkowy tzw. mikrorachunek),
 2. kwotę podatku do zapłaty,
 3. okres (miesiąc, kwartał, rok),
 4. symbol formularza płatności (np. PIT-37).

Jak zapłacić podatek w urzędzie skarbowym?

Przelew do US można wykonać na trzy sposoby:

 1. przez internet w systemie bankowości elektronicznej (mobilnej lub internetowej),
 2. w placówce banku lub Poczty Polskiej,
 3. w urzędzie skarbowym.

Jak wpłacić niedopłatę podatku do urzędu skarbowego?

Niedopłatę podatku można opłacić bezpośrednio na platformie e-Urząd Skarbowy. Na podstronie Twój e-PIT wystarczy wybrać deklarację podatkową, za którą chcemy zapłacić podatek PIT i odnaleźć przycisk umożliwiający szybką zapłatę PIT (niestety usługa nie jest dostępna we wszystkich bankach).

Jak zapłacić podatek PPE?

Jeżeli prowadzisz działalność gospodarczą i opłacasz podatek dochodowy zryczałtowany od przychodów ewidencjonowanych, powinieneś znać tak zwany formularz PPE. Podatek jest opłacany przez przedsiębiorcę właśnie poprzez złożenie go w Urzędzie Skarbowym. Kliknij!

See also:  Co Trzeba Zrobić Żeby Dostać Kredyt Hipoteczny?

Jak zapłacić podatek VAT?

PIT, CIT i VAT zapłacisz do urzędu skarbowego wyłącznie na indywidualny rachunek podatkowy, tzw. mikrorachunek podatkowy. Numer swojego mikrorachunku podatkowego możesz sprawdzić w dowolnym momencie w ciągu roku, korzystając z generatora dostępnego na stronie podatki.gov.pl lub w każdym urzędzie skarbowym.

Jak zapłacić podatek PIT 5?

– mają możliwość dokonywać zapłaty również w gotówce. W ich przypadku datą zapłaty jest dzień wpłacenia kwoty podatku w kasie organu podatkowego lub na rachunek tego organu w banku, w placówce pocztowej, w spółdzielczej kasie oszczędnościowo-kredytowej, biurze usług płatniczych lub w instytucji płatniczej.

Jak wejść na mikrorachunek podatkowy?

Musisz wejść na rządową stronę podatki.gov.pl i tam znaleźć generator mikrorachunku podatkowego. Wpisujesz tam swój PESEL lub NIP (jeśli prowadzisz działalność gospodarczą lub jesteś podatnikiem VAT oraz płacisz składki na ubezpieczenie społeczne i/lub zdrowotne) i natychmiast generuje się Twój indywidualny rachunek.

Jak zapłacić za PCC-3?

Co musisz zrobić

 1. Pobierz formularz PCC-3 i wydrukuj go lub weź go w dowolnym urzędzie skarbowym.
 2. Wypełnij formularz.
 3. Złóż go w urzędzie skarbowym albo wyślij go tam.
 4. Zapłać podatek w kasie urzędu lub zrób przelew na jego konto.

Jak zapłacić podatek od spadków i darowizn?

Aby skorzystać ze zwolnienia nabywcy są zobowiązani do złożenia w urzędzie skarbowym informacji o nabyciu spadku/darowizny. Należy tego dokonać na formularzu SD-Z2 w ciągu 6 miesięcy od dnia otrzymania spadku/darowizny.

Jak zapłacić niedopłatę na mikrorachunek?

Można to zrobić za pomocą przelewu bankowego lub za pośrednictwem poczty. Niedopłatę podatku wpłacamy na indywidualny rachunek rozliczeniowy tzw. mikrorachunek. Numery konta bankowego generujemy na stronie Ministerstwa Finansów.

Jak wygenerowac numer konta urzędu skarbowego?

Numer nadawany jest każdemu podatnikowi i płatnikowi automatycznie – to znaczy, że nie wymaga składania żadnych wniosków do urzędu skarbowego. Numer sprawdzisz w generatorze na stronie podatki.gov.pl. Nie korzystaj z żadnych innych stron internetowych lub np. numerów rachunków otrzymanych e-mailem lub SMS-em.

See also:  Kredyt Gotówkowy Jakie Dokumenty?

Jak sprawdzic indywidualny nr konta podatkowego?

Indywidualny rachunek podatkowy do zapłaty VAT, PIT, CIT można sprawdzić na stronie MF, gdzie dostępny jest generator mikrorachunku podatkowego lub można go sprawdzić również w dowolnym urzędzie skarbowym. W celu jego sprawdzenia wystarczy podać swój numer PESEL lub NIP.

Leave a Reply

Your email address will not be published.