Podatek Deszczowy Kto Zapłaci?

Wynika z tego, że podatek od deszczówki zapłacą nie tylko przedsiębiorcy, deweloperzy, czy firmy budowlane, ale również wspólnoty mieszkaniowe, które ten obowiązek scedują na swoich lokatorów. Czytaj również: Podatek od sprzedaży samochodu 2020 i obowiązkowe formalności.
Czas wyjaśnić, kto płaci podatek od deszczu i ile on wynosi. Do jego zapłaty są zobowiązani właściciele nieruchomości o powierzchni przekraczającej 3500 m2 i tylko w przypadku, gdy w co najmniej 70% jest ona zabudowana oraz nie jest podłączona do kanalizacji.

Jak zwiększyć podatek deszczowy na właścicieli domów?

Projekt zmiany ustawy Prawo wodne ma rozszerzyć obowiązek płacenia podatku deszczowego na właścicieli domów. Dotychczas podatek od deszczu (tzw. podatek deszczowy) dotyczył tylko właścicieli wielkich nieruchomości (powyżej 3500 m2), które były zabudowane lub pokryte nawierzchnią nieprzepuszczającą wody (beton, asfalt,

Kiedy obowiązuje podatek od deszczu?

Podatek od deszczu to opłata za zmniejszenie naturalnej retencji wód opadowych i roztopowych. Prawo konkretnie wymienia takie sytuacje. Kiedy, kogo i w jakiej wysokości obowiązuje podatek od deszczu? Podatek od deszczu został wprowadzony przez znowelizowaną ustawę Prawo wodne, przepis obowiązuje od 1 stycznia 2018.

Leave a Reply

Your email address will not be published.