Podatek Od Deszczu 2021 Od Kiedy Wchodzi?

Podatek od deszczu 2021 – od kiedy go zapłacimy w nowej wersji? Ostateczny termin wejścia w życie zmian ustawy o inwestycjach w zakresie przeciwdziałania skutkom suszy nie jest jeszcze pewny na 100%, ale przewiduje się datę 1 stycznia 2022 r.
Kto zapłaci podatek od deszczu Zgodnie z projektem ustawy od 1 stycznia 2022 roku podatek od deszczu obejmie więcej gospodarstw domowych, ale też placówki publiczne jak szkoły, spółdzielnie mieszkaniowe, czy szpitale. Należy spodziewać się również wzrostu wysokości tego podatku.

Kiedy wejdzie podatek od deszczu?

Na razie są nią obciążenie głównie właściciele działek komercyjnych, jednak już wkrótce podatek od deszczówki będzie płacić także znaczna część właścicieli prywatnych domów. Nowe przepisy mają zostać uchwalone w II połowie 2022, czyli najprawdopodobniej wejdą w życie dopiero od przyszłego roku.

Co z podatkiem od deszczu?

Podatek od deszczu w Polsce już obowiązuje na podstawie ustawy o Prawie wodnym. Niebawem planowane są w nim jednak spore zmiany. Podatek od deszczu obejmie znacznie więcej osób. Zmiany wejdą w życie najprawdopodobniej od 2022 roku.

Kto wprowadził podatek od deszczu?

Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi zaproponowało w projekcie ustawy sposoby na zminimalizowanie skutków suszy. Podatek od deszczu ma ułatwić zatrzymywanie wody i poprawić jej dostępność.

Ile kosztuje podatek od deszczu?

Ministerstwo oszacowało, że średnia wysokość podatku od deszczu w przypadku gospodarstwa domowego wyniesie 1350 zł rocznie, a liczba nieruchomości zwiększy się dwudziestokrotnie (dziś jest to 7 tysięcy działek). Pozwoli uzyskać to wpływu do budżetu na poziomie 135 mln zł rocznie.

Leave a Reply

Your email address will not be published.