Kredyt Na Samochód Co Trzeba Wiedzieć?

Wybierając najtańszy kredyt na samochód, trzeba zwrócić uwagę na poziom oprocentowania, wysokość prowizji i całkowity koszt kredytu. Dodatkowo warto sprawdzić okres kredytowania oraz konsekwencje braku spłaty w terminie. Niebagatelne znaczenie ma również wymagane przez bank zabezpieczenie zobowiązania.

Na co zwrócić uwagę w umowie o kredyt samochodowy?

Wymaga to wzięcia pod uwagę przede wszystkim kosztów finansowania, czyli poziomu oprocentowania, wielkości prowizji za przyznanie kredytu, czy też opłat manipulacyjnych.

Na czym polega kredyt na auto?

Klasyczny kredyt samochodowy działa na podobnych zasadach jak kredyt gotówkowy. Przez okres od około 6 miesięcy do maksymalnie 8-12 lat, co miesiąc płacisz raty kapitałowo-odsetkowe. Długość okresu spłacania zobowiązania zależy od oferty i rodzaju pojazdu.

Czy trudno jest dostać kredyt na samochód?

W przypadku dostępności kredytu samochodowego dużą rolę może odegrać wkład własny kredytobiorcy. Wprawdzie w nowoczesnym wariancie finansowania jego poziom może wynieść 0%, jednak wielkość wkładu własnego bezpośrednio przekłada się na wysokość miesięcznej raty kredytu, a tym samym na zdolność do spłaty zobowiązania.

Czy kredyt na auto się oplaca?

Jego opłacalność zależy bowiem od indywidualnej sytuacji kredytobiorcy oraz warunków finansowania. Z pewnością kredyt samochodowy warto rozważyć, jeśli planujemy kupno nowego auta, ponieważ w takim przypadku możemy liczyć na najniższe oprocentowanie i wiele różnych możliwości spłaty zobowiązania.

Ile czeka się na kredyt samochodowy?

Decyzja o przyznaniu kredytu może potrwać kilka dni, ale niższe raty będą wynagrodzeniem za cierpliwość. Bank powinien poinformować Cię zarówno o pozytywnej, jak i negatywnej decyzji kredytowej. Jeśli decyzja jest pozytywna, bank poinformuje, jakie są następne kroki.

Jaki kredyt na auto nowe?

Zwycięzcą rankingu został kredyt samochodowy z BNP Paribas. Jeżeli skorzystasz z oferty tego banku, to po 6 latach oddasz 21 096 zł więcej, niż pożyczyłeś. Z kolei wysokość miesięcznej raty wyniesie 1 597,73 zł.

See also:  Jaki Druk Na Podatek Od Kupna Samochodu?

Gdzie kredyt na samochód używany?

Santander Consumer Bank w swojej ofercie kredytowej udziela pożyczki na zakup samochodu, który ma maksymalnie 12 lat, pod warunkiem, że w dniu całkowitej spłaty kredytu nie będzie miał więcej niż 16 lat, a BNP Paribas umożliwia zakup auta bez ograniczenia dotyczącego wieku.

Jakie warunki trzeba spełnić aby dostać kredyt na samochód?

Wniosek o jego udzielenie możesz złożyć w:

  1. placówce banku,
  2. salonie dealera – z takiej możliwości możesz skorzystać finansując zakup samochodu w banku związanym z importerem konkretnej marki samochodu (np. w Toyota Banku Polska),
  3. komisie samochodowym.

Skąd wziąć pieniądze na samochód?

Szukając zatem środków warto zacząć od najprostszego rozwiązania jakim jest kredyt w banku. Bardzo dobre rozwiązanie zwłaszcza, gdy pojazd będzie nowy. Kredyt będzie można wziąć pod zastaw pojazdu, w dodatku całą sumę można rozłożyć na wygodne dla siebie raty i spokojnie spłacać pożyczkę.

Jaki procent na kredyt samochodowy?

Oprocentowanie i opłaty

Wiek pojazdu Oprocentowanie nominalne w skali roku Oprocentowanie nominalne w skali roku przy skorzystaniu z ubezpieczenia na życie i od innych zdarzeń do kredytu samochodowego
nowy 6,39% 5,39%
używany 1-3 lata 6,59% 5,59%
używany 4-5 lat 6,99% 5,99%
używany 6-7 lat 7,29% 6,29%

Czy można wziąć kredyt hipoteczny na samochód?

Nie zawsze to się opłaci. Z obliczeń i symulacji wynika, że pożyczkę hipoteczną opłaca się wziąć na kwotę wyższą niż 20 tysięcy złotych. Przy niższych kwotach lepiej wziąć zwyczajną pożyczkę gotówkową albo kredyt samochodowy. Pieniądze z pożyczki hipotecznej możemy przeznaczyć na dowolny cel.

Czy warto kupować auto?

Koszty utrzymania własnego samochodu

Niestety, ale taka jest prawda. Oczywiście, jeśli chcesz mieć wszystkie naprawy w ramach gwarancji, a najważniejszy jest dla Ciebie komfort, wygoda i nowoczesne gadżety, pomysł zakupu nowego auta jest warty przemyślenia. Jeśli nie, zastanów się nad samochodem używanym.

Leave a Reply

Your email address will not be published.