Jak Aktywować Bon Turystyczny Przez Bank Pekao Sa?

Wystarczy zalogować się Profilem Zaufanym Banku Pekao S.A. na PUE ZUS, przejść do zakładki Bon Turystyczny i aktywować bon. – mówił cytowany w komunikacie Bartosz Zborowski, Dyrektor Departamentu Innowacji i Płatności w Banku Pekao S.A. Należy wiedzieć, że Polski Bon Turystyczny jest przekazywany odbiorcom w formie elektronicznej.
Wystarczy zalogować się Profilem Zaufanym Banku Pekao S.A. na PUE ZUS, przejść do zakładki Bon Turystyczny i aktywować bon – mówi Bartosz Zborowski, Dyrektor Departamentu Innowacji i Płatności w Banku Pekao S.A.

Jak załatwić bon turystyczny krok po kroku?

Bon turystyczny (Polski Bon Turystyczny) przysługuje na każde dziecko, podobnie jak świadczenie 500 plus.

W tym celu należy:

  1. W zakładce „Ogólny” w menu bocznym wybrać zakładkę „Polski Bon Turystyczny”.
  2. Podać adres e-mail oraz numer telefonu.
  3. Aktywować bon (można to zrobić w dowolnym momencie).

Czy w zusie można zalatwic bon turystyczny?

Nie musisz składać wniosku o przyznanie bonu turystycznego. Musisz go jedynie aktywować. Aby to zrobić, zaloguj się na swój profil na PUE ZUS w serwisie www.zus.pl. Wybierz zakładkę i przejdź do zakładki, a następnie.

Czy przez Bank PKO można złożyć wniosek o bon turystyczny?

PKO BP i Inteligo

Klienci tych banków, którzy nie mają jeszcze profilu na PUE ZUS, mogą założyć go po zalogowaniu do iPKO lub Inteligo. Wystarczy wybrać zakładkę e-Urząd, następnie Przejdź do portalu PUE ZUS i podać kod z narzędzia autoryzacji.

Jak aktywować bon turystyczny przez mbank?

Sama aktywacja bonu jest bardzo prosta. – Po wejściu na PUE rodzice uzupełniają dane kontaktowe. Następnie aktywują bon i otrzymają kod, za pomocą którego będą mogli płacić pomiotom turystycznym. Każda płatność będzie potwierdzona jednorazowym kodem autoryzacyjnym wysłanym SMS-em – mówi prezes ZUS prof.

Jak odebrać bon turystyczny?

Jak odebrać swój bon turystyczny?

  1. Zarejestruj się na platformie PUE ZUS – zrobisz to w serwisie iPKO → e-Urząd. Przejdź do e-Urzędu w iPKO.
  2. Potwierdź swoje dane na platformie PUE ZUS. Swój bon dostaniesz SMS-em lub e-mailem.
  3. Sprawdzaj, ile pieniędzy masz jeszcze do dyspozycji w swoim profilu na platformie PUE ZUS.
See also:  Jak Aktywowac Karte Getin Bank?

Jak dziala bon turystyczny?

Polski Bon Turystyczny to elektroniczny dokument, którym można płacić za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne na terenie Polski. Na każde dziecko do 18. roku życia przysługuje jeden bon w wysokości 500 zł. W przypadku dziecka z niepełnosprawnością wsparcie jest dwa razy wyższe – wynosi 1000 zł.

Czy można jeszcze skladac o bon turystyczny?

Wniosek o przyznanie bonu turystycznego należy złożyć tylko wówczas, gdy na koncie ZUS rodzica lub opiekuna dziecka brakuje zakładki Polski Bon Turystyczny, mimo że spełnia on wszystkie kryteria otrzymania świadczenia.

W jakich sklepach można wykorzystać bon turystyczny?

„Za pomocą bonu dokonuje się płatności za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne realizowane przez przedsiębiorcę turystycznego, lub organizację pożytku publicznego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej”. To wyklucza możliwość opłacenia bonem wydatków ponoszonych w lokalach gastronomicznych.

Czy można jeszcze pobrać bon turystyczny?

Bon jest ważny do 30 września 2022 roku. Nie obowiązuje żaden konkretny termin, w jakim trzeba pobrać bon turystyczny i go aktywować, wystarczy dokonać tego w okresie jego ważności. Pierwotnie zakładano, że bon zachowa ważność tylko do końca marca 2022 roku.

Czy można aktywować bon turystyczny przez bank?

Do aktywacji bonu turystycznego w PUE ZUS potrzebny jest Profil Zaufany, który można bezpłatnie aktywować za pomocą usługi mojeID. Umożliwia ona zdalne potwierdzanie tożsamości za pomocą danych z bankowości internetowej. Zobacz jak to zrobić: Załóż Profil Zaufany z usługą mojeID!

Jak otrzymać bon turystyczny przez bank?

Zaloguj się do swojego konta. Wybierz zakładkę MilleUrząd > PUE ZUS i kliknij Przejdź do PUE ZUS. Na stronie PUE wybierz zakładkę Ogólny, a następnie Polski Bon Turystyczny> Mój bon. Uzupełnij swój aktualny adres e-mail i numer telefonu, na które otrzymasz bon w postaci 16-cyfrowego kodu.

See also:  Idea Bank Jak Się Zalogować?

Czy przez Bank Spółdzielczy można złożyć wniosek o bon turystyczny?

Aby skorzystać ze świadczenia w formie bonu, wystarczy mieć profil na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Jak to zrobić? Wejdź na www.zus.pl i w nagłówku strony kliknij „Zarejestruj w PUE”. Następnie wskaż metodę rejestracji kontem bankowym wybierając Bank Spółdzielczy w Sokołowie Młp.

Jak aktywować bon turystyczny przez profil zaufany?

Bon turystyczny i usługa Profil Zaufany (mojeID)

  1. Zweryfikować swój adres email w bankowości internetowej.
  2. Utworzyć konto w usłudze ‘Profil Zaufany’ pz.gov.pl wybierając poświadczenie tożsamości przy pomocy bankowości internetowej.
  3. Utworzyć konto w serwisie ZUS PUE aby uzyskać dostęp do bonu.

Leave a Reply

Your email address will not be published.